Циклічні посилання на сайті, що це і як уникнути

Досить часто досвідчені фахівці з просування сайтів і веб-майстри під час аудиту Інтернет-ресурсу стикаються з проблемою, так званих «циклічних посилань».

Циклічні посилання – це ті посилання, які спрямовують користувача на ту ж саму сторінку, на якій вони розташовуються. Простіше кажучи, вони направляють користувача по колу, тобто вводять в оману, що само по собі не дуже приємно для користувача, так і пошукові системи далеко не вітають такі рішення.

Циклічні посилання необхідно максимально уникати, тим більше, що і при просуванні сайту користі вони ніякої не приносять.

Звичайно, існують цілком об’єктивні причини, за якими такі посилання просто необхідні.

Наприклад, дуже часто циклічні посилання у своєму розпорядженні на головній сторінці сайту в самій назві проекту, на його логотипі або ж в меню шаблону. Для чого це треба? Таке посилання потрібна для переходу з внутрішніх сторінок на головну, для більш зручної навігації по сайту. Але вона не має сенсу в рамках «з головної сторінки на головну», тому, якщо відвідувач знаходиться на головній сторінці, таку посилання необхідно відключати.

Можна зробити простіше, наприклад, залишити посилання тільки в назві, після чого зайти в файл header.php і вписати наступне, замість коду виведення назви, в якому розташована посилання:

< ?php
if(!is_front_page() || is_paged())
echo “Назва свого блогу на CMS WordPress.”;
else
echo “Назва свого блогу на CMS WordPress.

NB! Зверніть увагу, що замість https://seomarket.ua/blog/seomarket потрібно прописувати url свого сайту.

Іноді циклічні посилання можна зустріти в меню сайту, їх функціонування також викликає сумнів, оскільки відвідувач вже клікнув на неї і потрапив на вказану статтю.

За великим рахунком, це дрібниці, на які можна і не звертати жодної уваги, як радять багато досвідчені фахівці. Але при бажанні, можна внести певні корективи, і сайт буде працювати більш якісно. Отже, для того, щоб дана циклічна посилання не працювала, в той час, коли користувач знаходиться в адміністративному меню сайту (CMS WordPress), необхідно зайти в файл functions.php поточної теми і додати наступне:

function no_link_current_page( $p )
return preg_replace( ‘%((current_page_item|current-cat)[^< ]+)[^>]+>([^< ]+)%’, ‘$1$3’, $p, 1 );

add_filter( ‘wp_list_pages’, ‘no_link_current_page’ );

add_filter( ‘wp_list_categories’, ‘no_link_current_page’ )

Поза всяким сумнівом, що іноді більш доцільним рішенням для створення динамічного сайту без всяких циклічних посилань, може стати використання perl, а не php. У багатьох випадках таке рішення буде вірним, оскільки сайт буде унікальним для пошукових систем. Але якщо веб-ресурс уже створений і непогано функціонує на php, позбутися від циклічних посилань не так вже й складно.

В рамках даної теми хотілося б торкнутися і питання, що стосується такої поширеної проблеми, як зовнішні посилання, які ведуть на інші ресурси.

Як відомо, велика кількість зовнішніх посилань, (а цим грішать багато початківці фахівці, в надії зробити сайт більш функціональним і зручним для користувачів), істотно знижує вагу самого інтернет-проекту. Іншими словами, такі посилання здатні забрати кількість посилань сайту. Численні лічильники, закладки на соціальні мережі, банери, текстові посилання на ресурси партнерів та інше істотно знижують вагу вашого сайту.

Як правило, такі «партнерські» посилання розміщуються в футере, зміст якого відображається однаково на всіх сторінках веб-ресурсу, тобто виходять, так звані, «наскрізні посилання». Такі посилання користі приносять мало, але, при цьому, витрачають контрольний вагу кожної сторінки, а для пошукових систем – це є «тривожним дзвіночком». Тому не варто дивуватися, якщо до вашого сайту пошуковики почнуть застосовувати каральні санкції.

Ще один момент, який стосується зовнішніх рекламних посилань сумнівного змісту. На просторах всесвітньої павутини іноді можна зустріти хороші, якісні ресурси, наприклад, інформаційного змісту, на сторінках яких розташовується реклама, м’яко кажучи, сумнівного характеру – в кращому випадку посилання, які ведуть на сайти знайомств або пропонують інтимні послуги. Наявність такої реклами з одного боку, можна зрозуміти – це хороший заробіток для власника сайту. Але, з іншого боку, досить часто, за такі «брудні гроші» доводиться дорого платити – наприклад, місцем на останній сторінці пошукової видачі або, того гірше, «баном».

Вихід один – відмовитися від рекламних посилань, які не мають ніякого відношення до тематики вашого ресурсу та оптимізації сайту.

У світлі вище описаного можна зробити висновок, що посилання бувають корисними і не дуже, але, тим не менш, без них не обійтися. Якщо посилання заважають коректному функціонуванню сайту, наприклад, деякі циклічні або «наскрізні» посилання, їх краще прибрати або допрацювати. Решта – використовувати в міру необхідності, не перевантажуючи інтернет-проект зайвим функціоналом.

Автор: Сергей Широкун

8 COMMENTS
 • Andriko12
  Відповіcти

  А як це впливає на просування сайта? це заважає ?

  1. Sergey Shirokun
   Відповіcти

   Каждая такая ссылка уменьшает статический вес страницы, на которой она находится, и да, это негативно влияет на продвижение каждой страницы на которой есть циклическая ссылка(и).

   1. Andriko12
    Відповіcти

    Иногда циклические ссылки можно встретить в меню сайта, их
    функционирование также вызывает сомнение, поскольку посетитель уже
    кликнул на нее и попал на указанную страницу.

    Тобто пункт меню не повинен бути клікабельним, якщо я вже знаходжусь на цій сторінці?

    Я бачив таку логіку в гугл коли переходиш на іншу сторінку то цифра стає не клікабельною.

    Але у Вас, на сайті тільки лого не клікабельне з головної сторінки, а пункти меню такі ж самі https://seomarket.ua/seo_prodvigenie

    Може я просто не до кінція зрозумів)

    1. Sergey Shirokun
     Відповіcти

     Вы все правильно поняли. Просто у нас сейчас идет активная смена дизайна сайта, объяснять я думаю не нужно? 😉

     1. Борис Шестопалов

      задрежались со сменой дизайна, похоже…

     2. cap

      просто сеошники ещё те балаболы и зануды. кричат на каждом углу, что ошибки js плохо, а у самих то (facepalm). В общем, ценность таких материалов близка к 0.

 • Fktrctq
  Відповіcти

  Циклическая ссылка в рубриках при удалении вашим кодом остается в коде страницы закрывающий тег /a Как от него можно избавиться?

 • Fktrctq
  Відповіcти

  Второй способ Циклическая ссылка в рубриках при удалении вашим кодом остается в коде страницы закрывающий тег a Как от него можно избавиться?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пользователь: TimothyUnrew - Ваш комментарий ожидает модерации.

Пользователь: thormodsen legekontor - Ваш комментарий ожидает модерации.