Оформити заявку

Чому витрати можуть перевищувати денний бюджет?

admin
04/09/2013
Время чтения: < 1 м

Причини і межі перевищення бюджету в Google AdWords

В Google AdWords запущена рекламна кампанія, встановлений місячний ліміт бюджету, але добова статистика витрат говорить про те, що витрати перевищені.

Чому таке буває і яка мета таких відступів системи від чітко обумовлених норм?

Справа в тому, що Google AdWords максимізує рентабельність інвестицій, визначаючи дні з найбільшим пошуковим трафіком і показуючи оголошення в ці дні частіше. При цьому, перевищення витрат за добу може досягати двадцяти відсотків, але перевитрата коштів за місяць буде попереджена.

При просуванні за трафіком відвідуваність постійно «плаває» з багатьох причин – зміна активності користувачів у вихідні, святкові та будні дні, вплив геополітичних чинників, сезонність. Google AdWords ефективно використовує дні припливу трафіку, врівноважуючи, тим самим, витрату бюджету в дні з низькою кількістю пошукових запитів.

Якщо ж перевитрата коштів буде ще вище, ніж 20% на добу, AdWords виставить рахунок тільки за 120% від денного ліміту. Наприклад, коли при денному бюджеті в 500 грн і перевищенні показів накопичені витрати повинні скласти 680 грн, потрібно сплатити лише 600 грн.

Що ж стосується місячного ліміту, то він не може перевищити денний бюджет, помножений на 30.4 (середня кількість днів у місяці). Тобто при незмінному денному бюджеті в 500 грн максимальні місячні витрати становитимуть 500х30.4 = 15 200. Слід врахувати, що при коригуванні значень денного бюджету даний алгоритм за цей період виконуватися не буде. Якщо за поточний місяць рекламна кампанія припинялася або ж показ оголошень відбувався з перервами, відповідність денного бюджету та загальних витрат за місяць за вказаною формулою може порушуватися.

Не варто лякатися того, що система перекручує денний бюджет. Просто необхідно виставляти бюджети з 20% зазором, в разі того, що Google перекрутить бюджет. Щоденний контроль допоможе уникнути перебору або недобору бюджету.