0
Оформити заявку

Як “подружити” сайт з пошуковими роботами за допомогою мікророзмітки? Частина 2

28/04/2015
admin

Продовження нашої передньої статті про мікророзмітки товарів.

Читайте про те, як створити мікророзмітки і перевірити її коректність. А також, як зробити внутрішню оптимізацію сайту.

Dublin core – тісні літературні зв’язки

Dublin Core – досить популярний вид мікророзмітки, тому нам слід сказати пару слів і про нього. Заснований він був з метою створення електронного каталогу бібліотечних карток для всього інтернету. Складається даний стандарт з мета-даних, тобто даних про дані, і спрямований він на поліпшення індексування документів пошуковими системами. Користю даного продукту є можливість впровадження зв’язків між темами книг і статей, авторами, жанрами і т.д.

Найчастіше в форматі Doublin Core використовуються наступні типи даних:

  • Title – назва вашої публікації, статті, книги;
  • creator – автор, який несе повну відповідальність за контент;
  • subject – тематика;
  • description – опис, резюмуючий контент;
  • publisher – видавець, який несе відповідальність за поширення контенту;
  • contributor – співавтор або редактор;
  • date – дата публікації;
  • language – мова;
  • relation – пов’язані ресурси, наприклад, для глави книги

Dublin Core використовується в двох можливих форматах, які відрізняються рівнями складності, – Simple Dublin Core і Qualified Dublin Core. Перший – описує елементи за аналогією з іншими вищеописаними форматами, у вигляді пар атрибутів і їх значень, а другий тип містить можливість додавання списків значень, вказівки систем кодування та інших параметрів.

Слід зауважити, що Dublin Core та RDF — це дві різні специфікації, які можуть бути використані самостійно. При цьому, їх паралельний розвиток становить комплекс можливих веб-архітектур. У двох цих форматів – багато спільного, більшість логічних принципів Doublin Core були впроваджені в RDF на етапі його розробки. Сам же RDF дає можливість більш глибокого опису даних і деталізації інформації.

Впровадження подібної мікророзмітки не складає труднощів, але, якщо ви вже дуже поспішаєте або просто плануєте збільшити ефективність роботи, то мікророзмітки за стандартом Doublin Core можна згенерувати автоматично тут:

http://www.dublincoregenerator.com/

Для нашого кейса з описом товару (сумки LOUIS VUITTON) використання Doublin Core не має сенсу. Але, якщо ваш товар – книга або журнал, то ви цілком можете впровадити цей формат або доповнити його бібліотекою RDFa.

Data Vocabulary

Data Vocabulary грунтується на стандарті microdata, який зараз є частиною HTML5. Цей словник спочатку підтримував розмітку хлібних крихт, товарів з рейтингом і ціною, описів сторінок, мікророзмітки подій з датами і був рекомендований компанією Google, як кращий метод мікророзмітки.

Але, починаючи з 2011 року, коли був випущений словник schema.org, стандарт більш не є рекомендованим. Проте, розмітка за цим стандартом все ще проходить валідацію Google Structured Data Testing Tool, але при цьому не підтримується Yandex.

<div itemscope itemtype=”http://www.data-vocabulary.org/Product/”>

<span itemprop=”brand”> LOUISVUITTON</span>

<span itemprop=”category”>Аксесуари</span>

<span itemprop=”description”> Сумка Louis Vuitton з доставкою по Києву, від 6000 грн, возможнаоплатакартой VISA </span>

<span itemprop=”name”>Сумка LOUISVUITTON</span>

<link  itemprop=”image” href=”http://www.site.com/images/Louis-Vuitton-Backpack.jpg”/>

</div>

DataVocabulary1

DataVocabulary3

FOAF

​Це черговий стандарт для розмітки контактів з соціальних cетей, розроблений в 2000-му році Л. Міллером і Д. Бріклі на основі RDF і широко підтримуваний блогами. Назву можна розшифрувати, як друг мого друга. Стандарт підтримується платформою пошуку по блогах від Yandex, а також доступний при установці спеціальних плагінів для Firefox і Google Chrome.

В даному форматі можна вказати дані про людину: ім’я, веб-сайт, фото, нік, контакти електронної пошти, інтереси, імена друзів і родичів. Вся розмітка проводиться через тег <foaf> зі значеннями в атрибуті “rdf“. Для більш ефективного розпізнавання ваших даних пошуковими системами використання цього стандарту можна вказати в <head> веб з посиланням на окремий документ, що містить вашу розмітку.

<link rel=”meta” type=”application/rdf+xml” title=”FOAF” href=”http://site.com/foaf.rdf”/>

На даний момент підтримується дві категорії – людина і організація. Для інтернет-магазинів корисний останній тип, оскільки можна вказати контакти, але в мікророзмітці картки товарів він нам не актуальний.

Мікроформати

Стандарт був випущений в 2002 році з метою створення більш ефективного методу структурування даних, ніж актуальний тоді XML. Основною проблемою, яку бачили розробники, було те, що великі компанії підтримували більш складні рішення, оскільки могли дозволити собі більшу кількість персоналу і часу для підтримки подібних стандартів. При цьому, незалежні дизайнери і програмісти стикалися з труднощами, впроваджуючи такі комплексні стандарти в свої проекти. У 2011 році відбувся апгрейд мікроформатів до microformats2, що включає в себе безліч open sourse поліпшень методів публікації і зчитування даних. Основними видами карт для опису елементів є:

h-card – опис людей
h-event – опис подій і заходів
h-review – огляди
h-product – продукти і товари

У сервісу є свій парсер для перевірки перекладу ваших html даних в JSON об’єкти https://waterpigs.co.uk/php-mf2.

Продовжуючи тему мікророзмітки товарів, наш кейс виглядатиме в цьому стандарті таким чином:

<div class=”h-product”>

<span property=”p-name”>Сумка LOUISVUITTON</span>

<span class=”p-price” value=”6000.00″>6000</span>

<img class=”u-photo” src=http://www.site.com/images/Louis-Vuitton-Backpack.jpg />

<meta class=”e-description” content=”Сумка Louis Vuitton з доставкою по Києву, від 6000 грн, возможнаоплатакартой VISA” />

</div>

Ця розмітка проходить валідацію сервісом waterpigs.co.uk, але не підтримується Google і тільки частково підтримується Yandex.

microformats1

«Довіряй, але перевіряй» – валідація мікророзмітки ​

Тестування коректності мікророзмітки також важливе, як тестування вашої верстки в браузері або вашої програми в компіляторі. Майже кожна пошукова система має свій сервіс для перевірки валідності мікроданних.

Для Google це — https://developers.google.com/structured-data/testing-tool/

Для Yandex — https://webmaster.yandex.ua/microtest.xml

Саме тестування може проводитися як за адресою вашої сторінки, так і на основі HTML-коду, який ви ще не розмістили на сайті. Ми настійно радимо тестувати мікророзмітки до розміщення на сайті.

Раніше сервіс валідації від Google показував можливий зовнішній вигляд видачі з використанням вашої мікророзмітки, включаючи рейтинги, зірочки та інші плюшки.

ValidationMicrodata

Але оскільки видача відрізняється для різних пошукових запитів, то і підтягує до неї частина мікророзмітки теж. Отже, сервіс перевірки не відображав 100% точні дані щодо майбутнього зовнішнього вигляду розширеного сниппета в пошуковій видачі (Google залишає за собою право не для всіх сторінок показувати мікророзмітки в сниппеті). Тому компанія Google відмовилася від цього типу валідатора на користь сучасного, що відображає коректно сприйняту структуру даних без їх візуалізації.

Резюме:

Вибираючи мікророзмітки, слід, в першу чергу, визначити мету структурування вашої інформації, а також її тип, щоб використовувати саме той вид мікроданних, який вигідно подасть потрібні вам частини веб-сторінки.

Основні словники мікроданних підтримуються більшістю пошукових систем в Україні та за кордоном, але, тим не менше, самі пошуковики дають веб-мастерам рекомендації щодо використання певних стандартів. Зараз для Google,Bing, Yahoo та Yandex рекомендованим форматом є schema.org, оскільки це колективний продукт цих компаній, який постійно поліпшується відповідно до еволюціонуючих вимог і можливостей самих пошукових движків. Прислухайтеся до наших порад і проводьте якісну розкрутку сайту в топ.

На все добре, будьте в ТОПі!