Оформити заявку

Вирішив долю Google: Володимир Зеленський підписав указ про податки

Вирішив долю Google: Володимир Зеленський підписав указ про податки - Фото 1
Katerina
05/07/2021
Время чтения: 2 м

Глава української держави Володимир Зеленський підписав несподіваний, але важливий документ. Говориться про законопроект про сплату податків компаніями, які надають послуги онлайн. Повідомляється, що цей закон народні депутати України прийняли ще на початку червня.

Згідно з інформацією від Офісу президента, в законодавстві йдеться про певні правила податків на додану вартість компаній, які дають українцям послуги в режимі онлайн. Це, в свою чергу, розширить розмір бюджету держави від ПДВ.

В ОП заявили, що таке практикують в інших країнах, наприклад, в членах Євросоюзу, в Казахстані, Білорусі, Австралії і так далі.

Говориться про те, що закордонні підприємства, що представляють Україні послуги в інтернет-вигляді, повинні будуть реєструватися платниками податку ПДВ. Процес буде спрощеним і буде він здійснюватися через електронний сервіс, якщо дохід становить понад 1 мільйон гривень на рік.

Про які компанії йдеться в законі?

Що стосується мови складання звіту, то нерезиденти повинні робити його в електронному вигляді національною або англійською мовою. Не сплачувати податки можуть ті компанії, які надають послуги з віддаленого навчання в режимі онлайн. Але ця мережа повинна використовуватися тільки в якості спілкування вчителя і учня.

Також податок не платять компанії, які проводять операції з постачання навчальних послуг, надаючи доступ до навчальних сайтів в інтернеті.

Крім того, з початку наступного року платити податок не потрібно буде українським компаніям, які надають послуги з реклами закордоном.