Оформити заявку

Вихід за рамки: розширення для браузерів

admin
23/10/2013
Время чтения: 2 м

Для того, щоб пошукова система «зацікавилася» сайтом і виділила його з безлічі подібних ресурсів, надавши топові місця в пошуковій видачі, сайт повинен бути цілеспрямовано оптимізований відповідно до визначених цілей. Процес оптимізації ресурсу має на увазі аналітику безлічі параметрів сайту, а також його ранжування різними пошуковими системами. Для здійснення такого моніторингу можливості браузерів, наданих користувачеві за замовчуванням, виявляється, недостатньо.

Вирішити дану проблему стало можливо завдяки розробці розширень для різних браузерів – аддонів, які значно збільшують функціонал згаданих додатків і дають SEO-фахівцям необхідний інструментарій для їх роботи в розкручуванні і оптимізації сайту.

Які ж з аддонів набули найбільшого поширення? Що за можливості вони надають SEO-фахівцям?

SeoQuake – це безкоштовне розширення для браузера Chrome, що дозволяє досліджувати безліч параметрів будь-якого сайту – сторінки в індексі Google, Bing і Delicious, PR, зовнішні посилання, а також посилання на домен в цілому по Yahoo, посилання Nofollow, Alexa Rank, SEMRush rank, посилання на вихідний код сторінки і багато інших даних. Працює SeoQuake, безпосередньо, на сторінках з результатами пошукової видачі, що досить зручно у використанні. Установка даного аддона проводиться з меню налаштування і управління браузера Google Chrome.

RDS bar – це плагін для браузера Mozilla Firefox, завдяки якому можна швидко аналізувати наступні показники сайтів: ТИЦ, приналежність сайту однієї з 1250 географічних областей, присвоєну Яндексом сайту тематику, кількість сторінок сайту в індексі Яндекса і Google, Google Page Rank, вік сайту, рівень вкладеності сторінок, рейтинг відвідуваності Alexa, згадка сайту в соціальних мережах і багато інших параметрів. Дане розширення також абсолютно безкоштовно.

Xtool плагін – аддон для Mozilla Firefox, призначений, головним чином, для перевірки параметрів сайтів в різних системах купівлі-продажу посилань, включаючи системи автоматичного просування ресурсів. Показує кількість зовнішніх і внутрішніх посилань на сторінці, рівень вкладеності сторінки, індексацію посилань і сторінок в Google, показник трастовості (рівня довіри) для поточної сторінки, позицію посилання на сторінці і інші параметри.

FireBug – інтегрується в браузер Mozilla Firefox. З його допомогою можливе редагування, налагодження і дослідження CSS, Javascript і HTML на веб-сторінках, а також пошук помилок в них.

ScrapBook – аддон для Mozilla Firefox для швидкого збереження веб-сторінок із зображеннями і CSS на комп’ютері.

Seolib Toolbar – розширення для Mozilla Firefox. Перевіряє наявність сторінок і посилань в Яндексі і Google, рівень вкладеності сторінок, показники PR і ТИЦ, кількість зовнішніх посилань і інші дані.

META SEO inspector – плагін для Google Chrome. Оцінює релевантність метатегів тексту, розташованому на сторінці, і ступінь оптимізації сторінок.

SeoQuake extension – аддон для браузера Opera. Показує кількість сторінок, проіндексованих Google, Яндексом, Baidu, Bing, Dmoz, Delicious, посилання, які закриті в nofollow, Alexa Rank, ТІЦ, Google PR, SEMRush Rank і інші параметри сайтів.

Існує ще безліч аддонів для браузерів з різними можливостями і ступенем популярності. Всі вони дають SEO оптимізаторам ті відомості, без яких немислима адекватна оцінка і SEO оптимізація ресурсу.

Без потрібних “аддонів” для браузерів зараз неможливо уявити роботу професійного SEO спеціаліста, без них він, фактично, як без рук.

Як і будь-яка інша специфічна діяльність, SEO оптимізація і просування сайту передбачає використання професійних інструментів – розширень для браузерів, які дають можливість роботи з певними параметрами, недоступними при використанні звичайних засобів перегляду веб-сторінок.