Оформити заявку

Вчимося на чужих помилках. Panda 4.1 – частина 2

admin
03/12/2014
Время чтения: 4 м

Рецепт успіху і причини невдачі. Розглянемо фактори, що вплинули на зростання і падіння трафіку в результаті санкцій Panda 4.1, на конкретних прикладах Hohgkiat.com і Free-coloring-pages.com.

Рецепт успіху

У першій частині статті ми згадували дизайнерський блог Hongkiat.com. Його відвідуваність після виходу Panda 4.1 подвоїлася і вийшла на найвищі показники за останній рік. Давайте проаналізуємо, завдяки чому цей блог отримав настільки істотний підйом.

Посещаемость HONGKIAT.COM до и после выхода Panda 4.1

Рис. 1: Зростання відвідуваності HONGKIAT.COM після виходу Panda 4.1

Графіки показників Hongkiat.com слід розглядати в контексті того, звідки надходить вхідний трафік.

Hongkiat

Рис. 2. Джерела трафіку HONGKIAT.COM

На графіку ми бачимо, що 87% трафіку надходить з пошукової видачі. Сайт орієнтується на пошукові системи, тому що аудиторія не відрізняється зайвою лояльністю до бренду (на прямі відвідування припадає менше 9% від загального трафіку).

Навіть побіжний аналіз Hongkiat.com дозволяє побачити, що однією з найбільших змін в політиці сайту за останній час було відчутне зниження частоти публікацій. З 5-ти постів в день частота публікацій знизилася до 2-х в день. Проаналізувавши дані сайту глибше, ми можемо з’ясувати, як ще Hongkiat здатний використовувати особливості Panda 4.1 для збільшення відвідуваності.

Контент сайту Hongkiat.com з точки зору Panda 4.1:

 • кожен пост на сайті виглядає інформативним і унікальним;
 • контент, написаний з орієнтиром на читачів, а не на пошукових роботів;
 • показник дублювання контенту на Hongkiat не перевищує 11%.

Фактори продуктивності сайту Hongkiat.com з точки зору Panda 4.1:

 • оптимізація HTML: title не дубльовані;
 • співвідношення реклами та контенту: на сайті досить небагато контекстної реклами;
 • швидкість завантаження сторінок: інструмент PageSpeed ​​Insights від Google дає сайту 62 бали зі 100;
 • биті сторінки: відсутні;
 • використання метрики: мабуть, єдиний фактор, де Hongkiat’у далеко до досконалості.

25

Рис. 3. Дані аналізу поведінки користувача на HONGKIAT.COM

Аналіз поведінки користувачів на сайті дає поживу для роздумів, чи варто постаратися утримувати відвідувача довше і стимулювати його відкривати більше сторінок. Проте, показник 82.45% набагато вище за середній рівень.

Уроки поразки

Наскільки цікаво читати про успішний досвід Hongkiat, настільки ж корисно дізнатися причини падіння трафіку Free-coloring-pages.com. У першій частині статті ми описували зниження показників цього сайту, що пропонує безкоштовне завантаження зображення для дитячих розмальовок.

Посещаемость FREE-COLORING-PAGES.COM до и после выхода Panda 4.1

Рис. 4. Падіння трафіку FREE-COLORING-PAGES.COM після виходу Panda 4.1

Тепер давайте проаналізуємо фактори, що вплинули на це.

26

Рис. 5. Джерела трафіку FREE-COLORING-PAGES.COM

Майже 67% відвідувачів приходить на Free Coloring Pages з пошуку. При цьому, з прямих переходів сайт отримує 24% трафіку.

Контент сайту Free-coloring-pages.com з точки зору Panda 4.1:

 • Переважна більшість сторінок сайту не містять практично нічого, крім викачуваного зображення і навігаційних посилань. Вкрай важливо дотримуватися співвідношення текстового і графічного контенту.
 • Показник дубльованого контенту в межах норми – 13%.

Фактори продуктивності сайту Free-coloring-pages.com з точки зору Panda 4.1:

 • оптимізація HTML: з точки зору SEO цей сайт жахливий. Адміністрація Free Coloring Pages може легко збільшити показники, просто додавши title tags і мета-теги сторінок, дотримуючись унікальності мета-даних;
 • співвідношення реклами та контенту: сторінки скачування зображень, і без того неінформативні з точки зору контенту, оточені банерами і текстовими рекламними блоками.
 • виходить, що реклами на сторінці набагато більше, ніж, власне, контенту. Panda цього не любить;
 • биті сторінки: відсутні;
 • швидкість завантаження сторінки: 66 балів з 100;
 • продуктивність: непогана, але це вже не вбереже сайт від санкцій Панди.

Як Free Coloring Pages можуть захиститися від Panda 4.1?

Насправді санкції Panda 4.1 до сайту Free-coloring-pages.com – досить прості і ясні, а тому і рекомендації щодо оптимізації будуть чіткими.

Очевидно, що публікації необхідно забезпечити текстовим контентом. Звичайно ж, унікальним і не повторюваним від сторінки до сторінки. Цим можна вбити відразу двох зайців: підвищити якість контенту і поліпшити співвідношення кількості контенту до реклами.

З точки зору SEO можливості поліпшення також лежать на поверхні. Додавши XML Sitemap і варіюючи якірний текст, який використовується в навігаційних лінках, можна добитися непоганого результату при мінімальних витратах. А більш якісний текстовий контент знизить щільність ключових слів сайту до рекомендованого рівня 1-1.5%.

Як же вийти з-під санкцій нової Панди і не потрапити під них в подальшому?

Оскільки Панда аналізує внутрішній контент сайту, слід щільно зайнятися аналізом свого контенту і внутрішньою оптимізацією.

В першу чергу, ми рекомендуємо перевірити унікальність контенту. При цьому, унікальність текстів не гарантує унікальності всього контенту. Також погано, якщо контент дублюється на інших сторінках сайту. Слід перевіряти весь текст на сторінці, цілком використовуючи перегляд текстової версії кеша Google.

Можливою причиною потрапляння під фільтр Панди може бути Переспа ключових слів на сторінці. Відсоток входження не повинен перевищувати 5%. Перевірити нудоту ви можете, використавши сайт Адвего.

Зверніть увагу на Переспа ключових слів в Title і Description сторінки. Не варто вживати ключові слова по кілька разів в одному тезі.

Не зловживайте тегами strong і bold в тексті і, особливо, в заголовках і короткому змісті. Також, використовуючи заголовки типу «Товар купити в Києві», не дивуйтеся приходу Панди на ваш сайт з поганими наслідками.

Перегляньте на Переспа ключових слів в alt і title зображеннях. За можливістю розбавляйте ключові слова в цих тегах.

Слідкуйте за контентом на сайті, і не торкнеться вас ані Панда, ані інший звір Google або Яндекса.