Оформити заявку

В Україні прийняли важливий закон про “Дія.City”. Що треба знати?

В Україні прийняли важливий закон про “Дія.City”. Що треба знати? - Фото 1
Katerina
19/07/2021
Время чтения: 2 м

Днями український парламент проголосував за законопроект №4303, в якому йде мова про створення важливого режиму. Говориться про спеціальний режим для гравців IT-сфери – про «Дія.City». Цей режим створений Міністерством цифрової трансформації, а для того, щоб до нього приєднатися, компаніям потрібно подати заявки на участь.

Тепер потрібно, щоб свій підпис під законопроектом поставив український глава Володимир Зеленський, який підтримував його публічно. Для того, щоб для резидентів запрацював новий режим, потрібно внести зміни до податкового кодексу.

Важливі моменти

Дія.City не примушує людей ставати резидентами, він встановлюється на період без терміну. Однак, він діє не менше 25 років з дня приєднання першого учасника. Також протягом 25 років можна вносити правки до норм оподаткування, але тільки тоді, коли правки будуть зручними для бізнесменів.

Крім того, вводяться “гіг-контракти”, які компанія має право укладати з фізичною особою. Ця угода є цивільно-правовою згідно з нею фахівець обіцяє робити всю необхідну роботу, а резидент обіцяє її оплачувати і надавати спеціалісту відповідні умови.

Хто може стати учасником режиму?

По-перше, резидентом може стати компанія з комп’ютерних розробок, зі створення ігор і з роботи в області IТ. Також до числа таких компаній входять і ті, які досліджують сферу маркетингу, надає резиденту Дія.City послуги з реклами. Компанія-резидент може займатися кібербезпекою, робототехнікою або кіперспортивною сферою.

Що стосується вимог, то розмір зарплати працівників не повинен бути менше 1200 євро, а їх кількість повинна становити не менше 9-ти чоловік. Прибуток від продажу послуг повинен становити не менше 90% доходу юридичної особи.

Дата запуску режиму

Режим обіцяють після змін в кодексі по податках, прийняття необхідних актів, після тестового старту, створення API для доступу і передачі Дія.City державній компанії “Дія”. Згідно з інформацією від Міністерства, тільки після цих дій візьмуть першу заявку на отримання участі.

У Міністерстві припускають, що з дня, коли законопроект вступить в силу, і до дня першої заявки на отримання резидентства пройде не менше 6-ти місяців. Відомо поки тільки те, що в наступному році український уряд повинен показати парламенту виконаний закон.