0
Оформити заявку

Просування бізнесу в Facebook. З чого почати і як досягти успіху?

06/03/2014
admin

З цієї статті Ви дізнаєтесь, як створити сторінку в Facebook і в чому її відмінність від групи, яку категорію вибрати, а також про те, як привернути увагу до Вашого проекту. Це докладна інструкція для тих, хто вирішив просувати бізнес в Facebook.

Напевно, ніхто не стане заперечувати, що просування бізнесу в соціальних мережах на сьогоднішній день є досить перспективним методом залучення потенційних клієнтів.

Кожна четверта людина в нашій країні має зареєстрований профіль у тій чи іншій соціальній мережі, і більше половини з них є активними користувачами, регулярно відвідують свої сторінки. Таким чином, привертати увагу до бренду або компанії за допомогою соціальних мереж, безумовно, доцільно.

Найбільша і найпопулярніша міжнародна соціальна мережа – «Facebook». Російськомовна аудиторія «Facebook» не тільки зростає з кожним днем в геометричній прогресії, а й якісно відрізняється від аудиторії спочатку російськомовних соціальних мереж, таких як, наприклад, «Odnoklassniki.ru» або «Вконтакте».

Більшість користувачів «Facebook» відрізняються високим рівнем професіоналізму в різних сферах, добре знайомі з інтернет-технологіями, знають іноземні мови. Як правило, в більшості з них є родичі, знайомі або бізнес-контакти за кордоном. Величезна кількість користувачів, плюс велика кількість зарубіжних контактів, надають широкі можливості для успішного просування сайту або інтернет-проекту.

Цілком очевидно, що «Facebook» – це досить дієвий інструмент маркетингу, де однаково перспективно просувати як тематичні блоги, так і онлайн-магазини.

Офис в фейсбуке

На сьогоднішній день розробники «Facebook» пропонують десятки досить ефективних інструментів для просування проекту в рамках даної соціальної мережі. Але, на думку більшості веб-майстрів, найбільш популярні і, в більшості випадків найбільш доцільні, з них два:

 • створення сторінок;
 • створення тематичних груп.

На перший погляд, сторінки і групи – це одне і те ж, але це далеко не так. Без сумніву, у них є ряд подібних ознак, але принципових відмінностей набагато більше. Перш за все, хотілося б відзначити, що сторінки мають великі переваги, які і забезпечують їм більшу аудиторію.

Отже, чим відрізняються сторінки від груп і в чому їх переваги?

Найголовніша відмінність, яка і є основною перевагою, полягає в тому, що сторінка має абсолютно всім користувачам всесвітньої павутини, в той час як, групи можуть відвідувати виключно зареєстровані в даній соціальній мережі користувачі. Іншими словами, такі сторінки деяких пошукових систем, в тому числі і «Google», видають разом з іншими сайтами, які відповідають одній або кільком запитам. Таким чином, створення сторінки на «Facebook» надає можливість просувати проект не тільки серед користувачів цієї соціальної мережі, але, і як будь-який інший веб-ресурс, за допомогою пошукової видачі.

Створення сторінки надає масу додаткових можливостей і опцій. Наприклад, ви можете розміщувати різні товари, пропонувати послуги або влаштовувати акції за допомогою індивідуальних вкладок, тобто, використовуючи, при цьому, окреме інформаційне поле.

Віджет такої сторінки можна встановлювати на основний сайт або тематичний блог.

Сторінка на «Facebook» відмінно інтегрується з додатками.

Адміністратор сторінки може користуватися детальною статистикою, яка фіксує кількість підписників, а також відображає динаміку її розвитку. Крім цього, адміністратор може посилати повідомлення всім підписникам сторінки, що істотно заощаджує час.

Узагальнюючи вищесказане, можна зробити висновок, що сторінка являє собою якусь візитну картку або, іншими словами, представництво компанії, організації, відомої особистості і так далі, в той час як, група – це об’єднання певної кількості людей, які мають ідентичні інтереси. На відміну від сторінок, які завжди публічні, групи можуть бути відкритими або закритими. Для того, щоб вступити до групи, необхідно надіслати запит адміністратору або почекати на запрошення від вже чинного члена групи, щоб стати підписником або фаном сторінки, досить натиснути кнопку «Подобається».

Що ще необхідно знати про сторінки і групи? Слід звернути увагу, що створювати сторінки можуть тільки офіційні представники тієї чи іншої компанії, групу ж може створити будь-яка зареєстрована на «Facebook» людина, якщо він зацікавлений в будь-якій певній темі і хоче зібрати навколо себе однодумців.

Необхідно пам’ятати, що кількість членів групи не повинно перевищувати п’яти тисяч учасників, в іншому випадку, функція розсилки групових повідомлень відключається автоматично.

Спираючись на перераховані переваги і недоліки, в кожному конкретному випадку можна зробити вибір, яким чином краще просувати бізнес в соціальній мережі: за допомогою сторінки або за допомогою групи. Але, як показала практика, більшість підприємців вважає більш доцільним створення сторінок.

Отже, давайте розглянемо, як можна швидко створити сторінку компанії на «Facebook»:

1. Створення сторінки.

Щоб створити сторінку, необхідно зайти на http://facebook.com/pages і в правому верхньому куті натиснути кнопку «+ Створити сторінку».

Как создать страницу в фейсбук

2. Вибір категорії.

У вікні будуть вказані шість категорій:

какую выбрать категорию в фейсбук

 • місцева організація або місце;
 • компанія, організація або установа;
 • бренд або продукт;
 • виконавець, музична група або громадський діяч;
 • розваги;
 • загальна ідея або спільнота.

Місцева організація або місце. Ця категорія відмінно підійде для всіх компаній і організацій, які мають реальний офіс. Наприклад, магазини, салони краси, ресторани, кафе, банки і так далі. Завдяки списку, який з’являється в меню, можна знайти ту категорію, яка максимально відповідає вигляду вашої діяльності. Крім цього, в рамках даної категорії надається можливість вказувати реальну адресу, телефон та інші координати, які будуть відображатися на карті, розташованої на сторінці.

Компанія, організація або установа. У цій категорії можна вибрати більше тридцяти найменувань державних або комерційних організацій, серед яких: благодійні фонди, політичні інститути, академії, дитячі організації і так далі.

Бренд або продукт. Без сумніву, ця категорія є найпопулярнішою, оскільки надає найбільш широкі можливості для просування як бренду, так і послуг, що надаються. Тут можна реєструвати блоги, інтернет-магазини та інше.

Виконавець, музична група або громадський діяч. Як вже зрозуміло з назви, дана категорія підходить для просування особистості. Простіше кажучи, якщо ви хочете просунути себе або будь-яку особу від співака або громадського діяча до вигаданого персонажа, вам – сюди.

Розваги. Категорія «Розваги» найбільше підходить під реєстрацію сторінок, призначених для просування радіостанцій, фільмів, журналів, книг, ігор, всього, що стосується індустрії розваг, спорту та шоу-бізнесу. Слід зазначити, що ця категорія – досить обширна, оскільки тут можна зустріти і підкатегорії з інших розділів, наприклад, «вигаданий персонаж» або «бібліотека».

Загальна ідея або співтовариство. Зверніть увагу, що дану категорію не варто вибирати для просування бізнесу, оскільки в ній занадто багато обмежень і відсутня можливість вибрати основну вкладку. Крім цього, слід враховувати і той факт, що якщо ви вибрали цю категорію і кількість фанів перевищила позначку в десять тисяч, то розробники «Facebook» автоматично відбирають у вас цю сторінку, і вона стає, так би мовити, «надбанням громадськості», тобто, нею більше ніхто не володіє, як, наприклад, «Вікіпедією».

3. Назва.

Напевно придумати гарну, звучну, що привертає увагу, назву – це половина успіху. Тому не варто вигадувати складні фразеологічні звороти і синтаксичні структури, чим коротше назва, тим швидше її запам’ятають! Обмежень в назві розробниками соціальної мережі встановлено не багато, але вони є, це:

 • не використовувати «Facebook» в назві своєї сторінки;
 • не використовувати загальні терміни (автобус, кафе, кінотеатр і так далі).

4. Налаштування.

Після того, як зазначена назва, сторінку можна вважати створеною! Тепер необхідно внести невеликі зміни в налаштування і приступати до просування. Перш за все, необхідно завантажити фотографію профілю, це може бути емблема бренда, логотип, інша аватарка і так далі.

Якщо логотип ще не визначений, цей крок можна відкласти і перейти до наступного – «Запросити шанувальників». Його можна реалізувати за допомогою імпортування з поштової скриньки контактів або опублікувати на стіні інформацію про сторінку, а також стати її першим фаном. Хоча доцільніше даний крок пропустити і повернутися до нього після того, як сторінка буде повністю оформлена і відредагована.

Наступний крок – «Загальна інформація», тут вносяться всі необхідні дані. Натискання кнопки «Продовжити» ознаменує той факт, що сторінка опублікована! Звичайно, після цього можна переналаштовувати сторінку, вносити необхідні корективи та інше, що допоможе зробити її більш інформативною і привабливою для потенційних фанів.

Сторінка створена, але це тільки півсправи, оскільки тепер необхідно залучити до неї якомога більше фанів. Способів залучення потенційної аудиторії існує величезна кількість, ось деякі з найбільш ефективних:

 • Запросити своїх друзів з контактів на «Facebook». Як показала практика, якщо сторінку опублікувати в своєму профілі і додати до запрошення цікавий супровідний текст, це привертає більше потенційних підписників. Крім цього, завжди можна попросити своїх друзів, поділитися посиланням з їх контактами. Не забувайте нарощувати цільову аудиторію, запрошуючи подружитися з вами цікавих вам людей, але будьте обережні – надмірне надсилання запрошень за один день може вам загрожувати баном. Правильніше буде додавати в друзі по кілька людей на день, тут працює принцип «Тихіше їдеш – далі будеш».
 • Якщо у вас є свій блог або корпоративний сайт, обов’язково встановіть на ньому віджет сторінки.
 • Залучається і контекстна реклама на «Facebook», вважається досить ефективним методом просування. Головна перевага такої реклами полягає в тому, що вашу сторінку побачить тільки цільова аудиторія, а недолік в тому, що така реклама коштує дорого. Вибирати вам.
 • Непогано себе зарекомендував спосіб договірної оплати з користувачами, у яких велика кількість контактів. У скільки вам обійдеться таке просування, залежить тільки від ваших комунікаційних навичок і вміння торгуватися і переконувати.
 • Просування в інших соціальних мережах – також ефективно. Для цього необхідно час від часу нагадувати про своє існування в найбільш популярних соціальних медіа.
 • Акції та конкурси відмінно підігрівають інтерес до пропонованого продукту. Особливо ефективно – в разі просування онлайн-магазинів.
 • Також добре себе зарекомендували різні заохочення для фанів. Це можуть бути безкоштовні публікації, можливість скачування книг або відео-контенту і так далі.

І найголовніше! Ніколи не забувайте про інтерактивне спілкування зі своїми фанами. Технології технологіями, але, як то кажуть, «людське ставлення і особисте спілкування ніхто не відміняв». Будьте зі своїми фанами гранично щирими, уникайте просування за допомогою «чорних» технологій – «ботів» та інших, не зовсім чесних, способів підігріву інтересу, можливо, на якийсь час вони і піднімуть інтерес до вашої сторінці, але, рано чи пізно, вас запідозрять в маніпуляції, а зіпсовану репутацію навряд чи вдасться відновити.