Оформити заявку

Про користувачів TikTok знають тепер всі: дані – у відкритому доступі

Про користувачів TikTok знають тепер всі: дані – у відкритому доступі - Фото 1
Katerina
05/07/2021
Время чтения: 2 м

У власника TikTok (сервісу для коротких відео), підприємства з Китаю ByteDance, є відкритий доступ до конфіденційної інформації про користувачів сервісу.

Екс-співробітник TikTok пояснив, що начальство ByteDance тримає під своїм контролем всі рішення, підписання контрактів і масштабних стратегій. А для отримання інформації користувачів співробітники з США повинні прибувати до китайського офісу.

Екс-працівники компанії розповіли, що керують практично всіма продуктами китайські співробітники ByteDance. Наприклад, нещодавно генеральним директором сервісу став китайський громадянин Шузі Чу (директор фінансового відділу ByteDance).

Причому, обидві компанії тісно пов’язані, адже й туди, і туди шукають кандидатів на роботу. А у співробітників навіть є електронні пошти обох компаній.

Які є ризики?

Фахівці з кібербезпеки розповіли про ризики щодо відкритого доступу. Так, наприклад, через сервіс TikTok влада Китаю може пропагувати або впливати на мислення громадян Америки. Більш того, компанія може навіть вибрати цензуру конкретних видів відео.

Заборона TikTok у США

Є навіть інформація про те, що в минулому році американський уряд хотів внести ByteDance до списку заборонених. Вони вважали, що через TikTok збираються дані, через що вже екс-глава Білого Дому Дональд Трамп підписав несподіваний указ.

Так, американським громадянам було заборонено укладати будь-які договори з TikTok. Частина сервісу повинна була перейти до рук американської компанії, інакше його повинні були заблокувати.

Компанія Oracle Corp хотіла придбати американську частку TikTok, але за якийсь час угоду відклали. А минулого літа новий президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден наклав вето і скасував указ Дональда Трампа щодо заборони TikTok в США.