Оформити заявку

Оптимізація сайтів під мобільні пристрої

admin
16/10/2013
Время чтения: 2 м

Для того, щоб сайт якомога швидше став доступний користувачам, потрібно, щоб пошукові машини швидко його індексували і розпізнавали: контент, розміщений на сайті, повинен бути для них максимально релевантним. Вирішити це завдання, а також допомогти користувачеві знайти саме ту інформацію, яка йому потрібна, дозволяє SEO оптимізація і просування сайту.

Однак, визначившись з безліччю інструментів і правил оптимізації ресурсів, фахівці зіткнулися з новою трудністю – сайти все частіше почали переглядати за допомогою мобільних пристроїв, а це означає, що прийоми оптимізації, які відмінно діяли на сторінках великих моніторів стаціонарних комп’ютерів, втрачали свою перевагу на маленьких дисплеях мобільних пристроїв. Виникла потреба в мобільних версіях сайтів, а також – у визначенні особливостей їх оптимізації.

У чому полягають відмінності оптимізації сайтів під мобільні пристрої?

В цілому, просування сайтів мобільної версії практично не відрізняються від звичайних: потрібен якісний контент, орієнтований на людей, унікальні зображення, правильні редіректи, але певні нюанси все ж існують. Обґрунтовано вони, в найбільшій мірі, – маленькою діагоналлю дисплея мобільних пристроїв.

Мобільна версія сайту повинна мати свій дизайн, що відрізняється від десктопного варіанту, оскільки велику кількість контенту на одній сторінці вкрай незручно переглядати мобільним користувачам.

Потрібно по максимуму спростити зміст сторінок сайту мобільної версії і не намагатися розмістити там занадто багато інформації, однак стиль сторінок повинен бути, за можливостю, збережений. На головній сторінці бажано помістити короткий опис сайту для зручності навігації. Мобільна версія може містити сторінки, яких не має основна версія, тому їх опис теж має бути.

При підборі ключових слів слід розуміти і враховувати особливості пошукових запитів користувачів мобільних пристроїв. Для цього можна скористатися інструментом Google AdWords, відібравши спочатку ключові слова для загальної аудиторії, а потім виділивши ключові для мобільних користувачів.

За можливостю, мобільну версію сайту слід протестувати на різних платформах за аналогією тесту звичайного сайту в різних браузерах.

Варто також вибрати «правильний» URL, розмістивши головну сторінку мобільної версії сайту, наприклад, site.ru, на піддомені m.site.ru. При масовому застосуванні цього прийому, надалі, пошуковим машинам буде простіше організувати роботу з автоматичного розпізнавання мобільних версій сайту і перенаправлення на них користувачів.

Згідно з дослідженнями, до 2014 мобільний інтернет переважатиме на ринку. Мобільний інтернет розвивається швидше, ніж традиційний, тому що в світі більше людей, які є власниками мобільних телефонів, ніж власників ноутбуків або стаціонарних комп’ютерів, – Ерін Кіссейн, редактор, фахівець з тематичної стратегії і письменник.

Мобільний інтернет знаходиться ще тільки на порозі свого розвитку, а це значить, що слід докласти максимум зусиль для створення мобільних версій сайтів, щоб не втратити відвідувачів.