Оформити заявку

Хто такий копірайтер? Що важливо знати фахівцю-початківцю?

Хто такий копірайтер? Що важливо знати фахівцю-початківцю? - Фото 1
Katerina
19/05/2021
Время чтения: 2 м

Бізнесу, який ведеться в режимі онлайн, обов’язково необхідні копірайтери. Саме ці люди допомагають збільшувати шанси на продаж товарів і послуг в інтернеті. Будь-якому власникові сайту потрібен текст, за допомогою якого його ресурс вийде в ТОП і приверне більше користувачів з реклами.

Копірайтер – це фахівець, який працює з текстами на сайтах. Він повинен вивчити діяльність компанії, провести аналіз цільової аудиторії, а потім – написати текст, який зможе залучати людей і закликати їх купити щось.

Види текстів, які створюють копірайтери

Пости – написання публікацій на форумах, додавання коментарів в блогах онлайн і на інших сайтах.

Переклад текстів з іноземних ресурсів – на біржах можуть бути завдання на переклад з різних мов, але найчастіше – це переклад з англійської мови.

Рерайт – перероблення чужих текстів своїми словами, не змінюючи його змісту і сенсу. При рерайтингу необхідно дотримуватися певного відсотка унікальності.

SEO-копірайтинг – написання текстового контенту для розкрутки ресурсу в пошукових системах. У тексті потрібно писати певне число ключових слів і дотримуватися високого рівня унікальності.

Якості, необхідні для копірайтера

Спеціаліст повинен вміти мислити, здійснювати аналіз, прогнозувати і вміти знаходити пояснення вчинкам. Якщо він писатиме нудні і банальні тексти, то вони будуть не читабельні.

Йому потрібно володіти такими якостями, як:

  • допитливість;
  • унікальність думок;
  • вміння довго сидіти на одному місці;
  • любов до читання;
  • самокритика;
  • спостережливість.

Навчання для копірайтерів

На жаль, в ВУЗах немає факультету копірайтингу, але є реклама, філологія і журналістика, де теж вчать працювати з текстами. Найближче до копірайтингу знаходиться реклама та PR.

Також можна самостійно навчитися писати тексти, читаючи різні книги на цю тематику, відвідуючи тренінги і переглядаючи відеоуроки.