Оформити заявку

Facebook заблокував вчених через вивчення прозорості реклами

Facebook заблокував вчених через вивчення прозорості реклами - Фото 1
Katerina
04/08/2021
Время чтения: < 1 м

Соціальна площадка Facebook заблокувала особисті профілі вчених, які займалися вивченням прозорості рекламної кампанії і поширенням неправдивої інформації в соцмережі.

За словами співробітників компанії, вчені порушили правила, коли збирали особисту інформацію користувачів без їх дозволу. Вчені, в свою чергу, думають, що їх відправили в бан за те, що вони знайшли проблеми в соцмережі.

Фахівці, яких заблокували, – це учасники проекту NYU Ad Observatory, який вивчає виникнення і поширення політичної реклами на платформі Facebook. Їм потрібно було зрозуміти, хто платить за політичну рекламу, а також спосіб орієнтування цих оголошень.

Ця робота потрібна була для того, щоб зрозуміти поширення неправдивої інформації, оскільки Facebook не перевіряє політичну рекламу.

Для отримання потрібних даних вчені розробили розширення в браузері, яке на автоматичному режимі збирає дані. Йдеться про дані щодо показу політреклами. Особисту інформацію, ім’я, ID і перелік друзів розширення не збирало.

Вчені, які постраждали через блокування, вважають, що таким чином Facebook хоче покінчити з вивченням його платформи. У компанії говорять, що вони багато разів пропонували вченим працювати разом, якщо ті передаватимуть їм потрібну інформацію. Також компанія вперше загрожувала групі дослідників блокуванням ще в минулому році.