0
Оформити заявку

«Чорне SEO» в поточних реаліях: напад і захист

20/11/2013
admin

Буквально кілька місяців тому корпорація Google ввела в експлуатацію новий пошуковий алгоритм, який отримав яскраву назву «Колібрі». В результаті нововведень багато веб-ресурсів, які були оптимізовані під роботу попередників «Колібрі» – «Пінгвіна» і «Панду», зазнали суттєвих втрат трафіку, причому, не тільки з пошукової системи Google, але і з деяких, на перший погляд, більш лояльних систем. Що ж сталося?

Перш за все, хотілося б акцентувати увагу на тому, що вимоги до якості контенту істотно зросли. Всі нові пошукові алгоритми спрямовані на видачу більш якісних пропозицій за запитами.

Простіше кажучи, так зване «чорне SEO» найближчим часом, на думку фахівців, зживе себе, як явище. Сьогодні сайти, які пропонують контент низької якості, «напханий» ключовими словами, і, м’яко кажучи, дивними посиланнями, в кращому випадку, назавжди оселяться «на задвірках» пошукової видачі, в гіршому – отримають цілком заслужений «бан».

Головна вимога сучасних пошукових алгоритмів – релевантність і висока якість контенту! А про те, як не стати «чорним сеошником» і домогтися просування «по-білому», мова піде нижче.

Отже, почнемо з самого початку, так би мовити, з джерел виникнення «чорного SEO». Нелегітимні методи оптимізації веб-ресурсів з’явилися з тих пір, як почали функціонувати перші пошукові системи. Фахівці з просування, зрозумівши технічну сторону роботи пошукового алгоритму, тут же знайшли різні заборонені методи (а треба відзначити, будь-які способи впливу на пошукову систему є забороненими), які дозволили штучно впливати на пошукову видачу.

З тих самих пір і почалася «війна» між «чорними СЕОшниками» і розробниками пошукових алгоритмів.

А оскільки «на війні всі засоби – хороші», то розробники застосовували і ускладнення пошукових алгоритмів, і різні санкції аж до повного видалення «негідного» ресурсу, але «чорні СЕО-фахівці» теж не відставали, вигадуючи все більш витончені методи впливу на пошукову видачу. І це все було до недавнього часу.

Сьогодні «чорна оптимізація» почала зворотній відлік і час її існування вже обчислюється не місяцями, а тижнями. Справа в тому, що сучасні пошукові системи навчилися фіксувати будь-який вплив на їх функціонування, і навіть те, що ще сьогодні працює на благо сайту, завтра обов’язково завдасть йому непоправної шкоди.

Ось кілька перевірених способів, які обов’язково «потоплять» інтернет-проект:

1. «Перенасичення» ключовими словами на мові пошукових систем «СПАМ».

Це один з найбільш поширених і улюблених багатьма фахівцями з просування сайтів метод. Раніше його вплив на пошукову видачу було складно переоцінити, і хороший фахівець міг за короткий час тільки завдяки цьому простому методу вивести ресурс у ТОП 10.

Але це було раніше, коли пошуковики приділяли значну увагу виключно релевантності сторінок запитам, введеними в пошукове поле. Сьогодні така «переоптімізація» нічого доброго не принесе.

Щоб не перетворити свій веб-ресурс на сховище спаму, слід уникати наступного:

 • високого відсотка ключових слів в текстах статей;
 • використання великої кількості заголовків, в яких є ключові слова;
 • використання тегів для виділення ключових слів;
 • уникати «гри в хованки» з текстом і посиланнями. Наприклад, для того, щоб від читача приховати непотрібний текст або посилання, їх роблять одного кольору з основним фоном сторінки або істотно зменшують розмір тексту, застосовують в посиланнях малопомітні символи і так далі.

2. Реєстрація в максимальній кількості каталогів.

Очевидно, що саму по собі реєстрацію в каталогах ніхто заборонити не зможе, але величезна кількість посилань з різних каталогів, або, так званий «прогін», пошукові системи ідентифікують, як спробу штучно впливати на видачу. В результаті посилання не дадуть ніяких результатів.

3. Продаж посилань.

Більшість блогерів знає, що саме продаж посилань є одним з найбільш поширених способів заробити на власному блозі. Як правило, веб-майстри торгують нетематичними посиланнями, розташованими на сторінках, які знаходяться в прихованих розділах, і на головній сторінці не анонсуються.

4. Застосування сервісів і систем, які автоматично просувають інтернет-ресурс.

Діяльність таких систем, як, наприклад, Sape, легко розпізнається пошуковими системами, не варто їх застосовувати.

5. Застосування JavaScript редиректів.

Не слід використовувати перенаправлення відвідувачів на сторінки, які істотно відрізняються від тих, які вони вже бачать.

Дарт Вейдер, книга, чорне сео

6. Плагіат або використання на своєму веб-ресурсі чужого контенту.

Це один з найбільш поширених методів, але захистити себе від крадіжки можна і потрібно, використовуючи методи, що запобігають копіювання контенту. Хоча, при цьому, і самим не варто використовувати чуже.

Всі ці методи в тій чи іншій мірі потрапляють під санкції пошукових систем, але, як стверджують розробники, в недалекому майбутньому вони каратимуться жорсткіше. Так що, напевно, варто від них відмовитися вже сьогодні.

Звичайно, іноді заборонені методи використовуються фахівцями з просування сайтів не навмисно, а в результаті допущених помилок.
Ось деякі помилки SЕО-оптимізації, які найбільш часто зустрічаються:

1. Дублювання текстів.

Під дублюванням контенту слід мати на увазі наявність двох і більше сторінок, що містять однаковий текст. Іншими словами, сторінки з різними «урлами», які мають однакове наповнення, необхідно захищати від індексації, наприклад, за допомогою такого файлу, як Robots.txt.

2. Ненавмисне «перенасичення» тексту ключовими словами.

Дана помилка можлива при створенні текстів, тому дуже важливо з усією обережністю і відповідальністю ставитися до написання контенту.

Щоб уникнути «переоптимізації», краще дотримуватися наступного алгоритму написання:

 • 1 ключова фраза в заголовку;
 • 1 – в описі;
 • 2-3 вживання – в тексті, тобто пряме входження, і пару раз – в зміненому вигляді.

При цьому, не слід надто довіряти SEO-плагинам, оскільки більшість з них сильно застаріли і можуть тільки зіпсувати текст.

3. Занадто багато вихідних посилань.

Ця помилка типова для «молодих» сайтів. Як правило, на нових сайтах розробники дуже часто для зручності у використанні поміщають велику кількість різних форм підписки, лічильників, кнопок з соціальними закладками та інших. З одного боку, такий сайт – зручний для користувачів, оскільки все передбачено, з іншого – пошукові системи можуть невірно інтерпретувати таке «нагромадження» посилань. Тому краще дотримуватися «золотої середини» і не перестаратися.

Крім цього, пошуковими системами можуть розцінюватися як «чорне SEO» і такі моменти, як:

 • наявність посилань з однаковими анкорами;
 • наявність вірусів на веб-ресурсі;
 • наявність битих посилань і так далі.

З огляду на перераховані вище нюанси, сам собою напрошується висновок, що «догодити» сучасним пошуковим алгоритмам – практично неможливо. Але на щастя, все не так вже й погано.

Головна особливість нових алгоритмів полягає в тому, що їхнє функціонування спрямоване на поліпшення якості інтернет-ресурсів, а також підвищення зручності у використанні цих самих ресурсів. Тому якщо діяти з пошуковими системами заодно, покращувати якість контенту, робити сайт більш цікавим і привабливим для відвідувачів, то, цілком очевидно, оптимізувати сайт буде не тільки можливо, але навіть, в якійсь мірі, цікаво.

Отже, що сьогодні входить в поняття «біле SEO»:

 • наповнення сторінок веб-ресурсу новими цікавими і пізнавальними статтями;
 • поліпшення внутрішньої перелінковки сторінок ресурсу;
 • поліпшення і спрощення поведінкових факторів.

Звичайно, при всьому при цьому, ніхто не відміняв підбір ключових слів і фраз для підвищення релевантності тексту. Тільки робити це треба акуратно і в розумних рамках. Посилання іноді теж можна купувати, тільки знову ж таки, робити це правильно.

Наприклад, при купівлі посилань висувати обов’язкову умову, щоб заголовок і текст статті збігався з текстом і заголовком, на який веде посилання. Простіше кажучи, створювати природні посилання, які не можуть бути схильні до фільтрації.

Незважаючи на те, що вимоги пошукових алгоритмів до якості контенту посилилися і сьогодні вже ті методи оптимізації, які ще вчора вважалися традиційними, залишилися за рамками «білого SEO», фахівці з просування сайтів без роботи точно не залишаться.

Звичайно, доведеться вчитися чомусь новому, модернізувати старі навички, підвищувати якість роботи, одним словом, продовжувати «еволюціонувати».

Але ми вже пережили «Пінгвіна» і «Панду», так що і «Колібрі» теж переживемо)