Оформити заявку

Безкоштовні digital-інструменти в SEO для бізнесменів

Безкоштовні digital-інструменти в SEO для бізнесменів - Фото 1
Katerina
06/07/2021
Время чтения: 5 м

Для ефективного SEO-просування існують не тільки платні інструменти, а й ті, за які зовсім не потрібно платити. Для кожного процесу в сфері SEO існує багато сервісів, інструментів і плагінів, які допомагають фахівцеві виконувати необхідну роботу.

Ті власники бізнесу, які хочуть своїми силами розібратися у власному ресурсі, виявити складність проблем або, навпаки, переконатися в правильності роботи сайту, повинні освоювати та застосовувати частину інструментів і сервісів для SEO. І, що особливо приємно, такі інструменти будуть безкоштовними.

Похибки в контенті і технічні помилки на сайті

Щоб перевірити сайт на наявність помилок, можна використовувати спеціальний сканер Screaming Frog. Саме в цій програмі можна перевірити невеликі сайти. Проте, для сайтів з великою кількістю URL парсинг допоможе визначити типові похибки.

Важливі аспекти в Screaming Frog

  • Знайти сторінки на сайті, які віддають не 200-й код відповіді, можна за допомогою категорії Response codes. У тому випадку, якщо на сайті багато URL-адрес з іншими кодами відповіді, вивантажуйте ці сторінки і вирушайте до технічного експерта з підтримки вашого ресурсу.
  • Варто звернути особливу увагу на мета-теги Page Titles і Н1, які серйозно впливають на ранжування кожної сторінки в пошуковику. Реалізуйте їх там, де цих тайтлів немає, або виправте, якщо вони повторюються.
  • Вибираючи розділ External, можна знайти перелік зовнішніх посилань. У цьому місці можна знайти наскрізні посилання на ресурс розробника і посилання на соціальні мережі компанії. Такі посилання потрібно закривати за допомогою спеціальних атрибутів, які не дадуть передавати вагу посилання на інші сайти.

Здійснити перевірку посилань на певній сторінці можна, використовуючи плагін Check My Links. Цей плагін перевіряє сторінку, висвітлюючи всі посилання, навіть неробочі.

Перевіряти коди відповідей на сайті можна, використовуючи плагін Chrome – Redirect Path. Він дозволяє перевірити код відповіді потрібного посилання, знайти непотрібні перенаправлення або невидиму похибку в коді.

Щоб подивитися заголовок, підзаголовок і опис на сторінці сайті, використовуйте SEO META in 1 CLICK. За допомогою цього плагіна можна не тільки побачити мета-теги, а й перевірити Н1-Н6, перейти до robots.txt, перевірити canonical і так далі.

Перевірка унікальності статті

Щоб успішно розкрутити сайт, на ньому повинен бути унікальний контент. Якщо тексти не унікальні, то URL з таким контентом не може потрапити на перші місця в результатах, що впливає на просування ресурсу. А якщо текст буде “один в один” з іншим сайтом, то власники першоджерела можуть і взагалі написати скаргу.

Перевірити, наскільки розміщені тексти унікальні, можна в Content Watch. Досить скопіювати текст або його фрагмент з вашого сайту і вставити його у вікно “перевірка тексту”. Після цього система показує, наскільки текст унікальний, в процентному співвідношенні, і на яких сайтах дублюється текст.

Якщо на сайті є багато таких текстів, то їх варто відправити на рерайт, а потім нові тексти знову перевірити в тій же програмі.

Також є ще одна безкоштовна програма для глибокої перевірки тексту на унікальність – Advego Plagiatus.

Коли ви перевірили помилки і контент на сайті, обов’язково варто перевірити швидкість його завантаження на PageSpeed ​​Insights. Програма дозволяє перевірити швидкість для комп’ютерів і смартфонів, а також відображає всі помилки.

Якщо сайт буде довго завантажуватися, ніхто чекати цього не буде, тому логічно, що його швидкість повинна бути високою. Для сайту в ідеалі – досягти зеленої зони. Зауважте, швидкість вказана для певної сторінки на сайті. Інші сторінки можуть по-іншому завантажуватися, а на типових – будуть такі ж проблеми.

Перевірка оптимізації для мобільних пристроїв є важливою, оскільки можна «впасти в очах» пошуковика, якщо такої версії у сайта не буде.

Мобільна адаптація серйозно відбивається на ранжуванні ресурсу, тому якщо немає мобільної версії, потрібно терміново її робити. Крім того, заходити на ресурс зі смартфона і перевіряти його після реалізації – обов’язковий пункт.

Безкоштовні аналітичні сервіси SEO

Основним інструментом для аналітики є Google Analytics, в якому можна побачити трафік і його джерела. Є ще Google Search Console, який дозволяє зрозуміти спосіб сканування сайту, виявити помилки та шляхи їх виправлення. Сповіщення про помилки ви будете отримувати на пошту.

У Google Trends можна переглянути запити користувачів, порівняти їх між собою і проаналізувати динаміку певного запиту.

В інструменті для трафіку Similar Web можна побачити число відвідувань на сайті за останні півроку, середню кількість переглядів, тривалість перебування на сайті і так далі. Це все можна вивести в загальну картину за допомогою плагіна.

Але варто підкреслити, що це розширення покаже аналітичну інформацію з великих ресурсів, де число відвідувань – більше 1 тисячі на місяць.

Підбір ключових фраз

Для оптимізації сайту важливо правильно і грамотно підібрати ключові слова. Безкоштовно можна це зробити в Планувальнику ключових слів Google, який дозволяє знайти ключові слова та проаналізувати приблизну частотність. Цього буде достатньо для збору семантики, до того ж, інтерфейс програми – досить простий.

Також для пошуку ключових слів можна використовувати такий інструмент, як Безкоштовний генератор ключових слів Ahrefs. У ньому можна знайти ключові слова для понад 100 країн з меню.

Висновки

Само собою, є ще безліч інших безкоштовних інструментів для оптимізації сайту, і кожен фахівець вибирає собі відповідні програми самостійно.

Всі сервіси, які були вказані вище, допоможуть власнику сайту проаналізувати, в якому стані знаходиться його ресурс. Також в програмах можна знайти похибки, баги айта і помилки – і поправити їх самостійно. 

Цілком ймовірно, що цього буде достатньо, щоб незабаром повноцінно запускати розкрутку площадки.