Оформити заявку

Актуально: Директ Коммандер

admin
25/06/2013
Время чтения: 5 м

У роботі кожного менеджера контекстної реклами настає період, коли часу на роботу стає все менше, а самої роботи – в рази більше. Тому логічно застосувати в роботі інструменти, які полегшуватимуть життя. Сьогодні я розгляну точно такий інструмент, а саме – Директ Коммандер.

У своєму роді Директ Коммандер став логічною відповіддю з боку Яндекса на дуже популярний редактор для Google Adwords “Google Editor”, але, як часто це буває з продуктами Яндекса, редактор Директ Коммандер поєднав в собі всі особливості загадкової російської душі. Про що ми поговоримо нижче.

Не дивлячись на те, що Директ Коммандер – досить молодий продукт, він уже змужнів і на даний момент його остання версія гордо носить індекс 2.6.4.

Сам Директ Коммандер собою являє гібрид колись популярного Windows Commander зі зміненою структурою. Програма має 4 блоки. У кожному блоці є свій набір функцій, який діє тільки в обраному вами блоці, а також пошук, який функціонує тільки в рамках обраного блоку. Виняток тільки для команд Сtrl + Z, Ctrl + C, Ctrl + V, за що можна сказати окреме спасибі розробникам. Також кожен блок можна змінювати за шириною або згорнути, якщо він вам не потрібен.

1

 • У першому блоці розташовуються клієнти вашого облікового запису.
 • У другому – всі кампанії клієнта.
 • У третьому – всі оголошення клієнта.
 • І в четвертому – ключові слова обраного вами оголошення.

Структура влаштована так, що все відкривається каскадом. Тобто, якщо ви хочете відредагувати ключове слово в якомусь з оголошень, вам потрібно буде виконати такий шлях:

Вибір клієнта> Вибір кампанії> Вибір оголошення> Ключові слова.

Наскільки зручний даний варіант організації, напевно, кожен відзначить для себе сам. Зі свого боку можу додати, що при такій організації вкрай важко загубитися в акаунті і оголошеннях.

На даний момент Коммандер поки не вміє самостійно оновлюватися, і перед кожним новим відкриттям програми потрібно проробляти нехитру операцію, а саме – завантажувати кампанії з сервера. Час завантаження кампаній, безпосередньо, залежить від кількості кампаній та їх обсягу.

Незважаючи на те, що розробники зменшили час завантаження кампаній, при великій кількості кампаній все-таки потрібно кілька хвилин чекати перед тим, як приступити, безпосередньо, до роботи з ними.

2

Так само йде справа і з вивантаженням змін, які ви внесли в кампанію, ключове слово або зробили будь-яку іншу зміну. Після того, як ви щось змінили, навпаки, в зміненій кампанії буде відображатися значок «блискавки», який показуватиме, які кампанії будуть відправлені на сервер. Після натискання на кнопку «вивантаження» зміни вступають в силу в режимі реального часу.

3

У плані функцій все ще набагато простіше і доступніше. Як згадувалося вище, кожен блок програми має свій ряд функцій.
Для початку розглянемо блок керування кампаніями:

4

Зліва направо:

 • кнопка вивантаження;
 • кнопка завантаження;
 • кнопка створення кампанії;
 • кнопка імпорту кампаній з файлу;
 • кнопка експорту кампаній;
 • кнопка статистики.

Можна додати пару слів з приводу кнопки «статистики».

Я думаю, багатьом здалася чудовою ідея перегляду статистики просто в командер, але поспішаю вас розчарувати, тому що при виділенні потрібної вам кампанії і натисканні кнопки «статистика», командер тільки понуро зробить редирект в ваш браузер на сторінку статистики обраної вами кампанії.

З приводу роботи інших кнопок, тут все доступно і вони працюють так, як і повинні працювати.
У блоці «оголошень» присутній вже інший набір кнопок, а саме:

5

 • кнопка завантаження;
 • кнопка створення оголошення;
 • кнопка експорту оголошення;
 • кнопка пошуку і заміни;
 • кнопка відображення (як оголошення будуть відображатися в самому командері).

Як багато хто може здогадатися, найхітовішою тут є кнопка «пошук і заміна». Також будуть ті, хто заперечить, що в ній такого. Але, як на мене, саме ця кнопка робить важливу справу, а саме «полегшує» життя!

Кнопка реалізована блискуче!

6

У наборі параметрів пошуку, як то кажуть, присутні параметри на всі випадки життя. Тут по праву можна сказати, що розробники потрудилися на славу. У кілька кліків можна без проблем «знайти» і «замінити» великі обсяги тексту, на які могло б піти величезна кількість часу, якби дані маніпуляції проводилися через веб-інтерфейс Діректа.

При всьому, гучну заяву Яндекса, що Коммандер це:
«… ще один інтерфейс Яндекс Директа, більш зручний для управління масштабними рекламними кампаніями в порівнянні з веб-інтерфейсом. Директ Коммандер призначений для професіоналів в області контекстної реклами … ».

Функціонал самого Коммандера – досить обмежений і став, скоріше, доповненням до веб-інтерфейсу. Простіше кажучи, він не дозволить вам вирішити всі завдання поза браузера з відритим Директом в ньому.

7

Наприклад, якщо ви оберете одного з ваших клієнтів в командер і захочете просто подивитися, який лічильник метрики встановлений, або ж просто для всіх кампаній клієнта проставити один номер лічильника, то можу вас розчарувати – нічого не вийде.

З загадкових причин розробники коммандера вирішили не позбавляти користувача задоволення вручну встановлювати номер лічильника. Якщо в акаунті –  близько 10 кампаній, то це досить захоплююче, але коли рахунок кампаній перевалює за цифру 100, тоді в голові користувача мимоволі виникає питання «ЧОМУ?».

Так можна сказати про роботу з мітками в командер.

А її і зовсім немає. Всі мітки, проставлені через веб-інтерфейс Діректа, як за помахом чарівної палички, зникають в командері, і не варто вірити в диво, що вони повернуться, коли годинник проб’є 12.00. Вони не повернуться, адже там їх ніколи не було. Проставлення міток через Коммандер теж краще відкласти до кращих часів, а саме, коли дана функція буде реалізована в командер.

Напевно не можна назвати Директ Коммандер продуктом, який зможе повністю замінити веб-версію інтерфейсу Директа, але все-таки нашою метою було знайти інструмент, який повинен «полегшити життя» в розкручуванні сайту. Я думаю, що з цією місією Коммандер справляється на відмінно. Можливо, в наступних версіях ми побачимо всі відсутні функції, а можливо ми їх ніколи не побачимо, тому що так було задумано на початку розробки програми.