Оформити заявку

Актуально: Директ Коммандер

Актуально: Директ Коммандер - Фото 1
25/06/2013
admin

У роботі кожного менеджера контекстної реклами настає період, коли часу на роботу стає все менше, а самої роботи в рази більше. Тому логічно застосувати в роботі інструменти, які будуть полегшувати життя. Сьогодні я розгляну точно такий інструмент, а саме – Директ Коммандер.

У своєму роді Директ Коммандер став логічною відповіддю з боку Яндекса на дуже популярний редактор для Google Adwords “Google Editor”, але, як часто це буває з продуктами Яндекса, редактор Директ Коммандер поєднав в собі всі особливості загадкової російської душі? Про що ми поговоримо нижче .

Не дивлячись на те, що Директ Коммандер досить молодий продукт, він уже змужнів і на даний момент його остання версія гордо носить індекс 2.6.4.

Сам Директ Коммандер собою являє гібрид колись популярного Windows Commander зі зміненою структурою. Програма має 4 блоки. У кожному блоці є свій набір функцій, який діє тільки в обраному вами блоці, а також пошук, який функціонує тільки в рамках обраного блоку. Виняток тільки для команд Сtrl + Z, Ctrl + C, Ctrl + V, за що можна сказати окреме спасибі розробникам. Також кожен блок можна змінювати по ширині або згорнути, якщо він вам не потрібен.

1

 • У першому блоці розташовуються клієнти вашого облікового запису.
 • У другому все кампанії клієнта.
 • У третьому всі оголошення клієнта.
 • І в четвертому ключові слова обраного вами оголошення.

Структура влаштована так, що все відкривається каскадом.
Тобто якщо ви хочете відредагувати ключове слово в якомусь з оголошень, вам потрібно буде виконати такий шлях:

Вибір клієнта> Вибір кампанії> Вибір оголошення> Ключові слова.
Наскільки зручний даний варіант організації, напевно, кожен відзначить для себе сам. Зі свого боку можу додати, що при такій організації вкрай важко загубитися в акаунті і оголошеннях.

На даний момент Коммандер поки не вміє самостійно оновлюватися, і перед кожним новим відкриттям програми потрібно проробляти нехитру операцію, а саме – завантажувати кампанії з сервера. Час завантаження кампаній безпосередньо залежить від кількості кампаній та їх обсягу.

Незважаючи на те, що розробники зменшили час завантаження кампаній, при великій кількості кампаній все-таки потрібно кілька хвилин чекати перед тим, як приступити, безпосередньо, до роботи з ними.

2

Так само йде справа і з вивантаженням змін, які ви внесли в кампанію, ключове слово або зробили будь-яке інше зміна. Після того як ви щось змінили, навпаки зміненої кампанії буде відображатися значок «блискавки», яка буде показувати, які кампанії будуть відправлені на сервер. Після натискання на кнопку «вивантаження» зміни вступають в силу в режимі реального часу.

3

У плані функцій все ще набагато простіше і доступніше. Як згадувалося вище, кожен блок програми має свій ряд функцій.
Для початку розглянемо блок керування кампаніями:

4

Зліва направо:

 • кнопка вивантаження
 • кнопка завантаження
 • Кнопка створення кампанії
 • Кнопка імпорту кампаній з файлу
 • Кнопка експорту кампаній
 • кнопка статистики

Можна додати пару слів з приводу кнопки «статистики».

Я думаю, багатьом здалася чудовою ідея перегляду статистики прямо в командер, але поспішаю вас розчарувати, тому що при виділенні потрібної вам кампанії і натисканні кнопки «статистика», командер тільки понуро зробить редирект в ваш браузер на сторінку статистики обраної вами кампанії.

З приводу роботи інших кнопок, тут все доступно і вони працюють так, як і повинні працювати.
У блоці «оголошень» присутній вже інший набір кнопок, а саме:

5

 • кнопка завантаження
 • Кнопка створення оголошення
 • Кнопка експорту оголошення
 • Кнопка пошуку і заміни
 • Кнопка відображення (як оголошення будуть відображатися в самому командер)

Як багато хто може здогадатися, самої хітової тут є кнопка «пошук і заміна». Також будуть ті, хто заперечить, що в ній такого? Але, як на мене, саме ця кнопка робить важливу справу, а саме «полегшує» життя!
Кнопка реалізована блискуче!

6

У наборі параметрів пошуку, як то кажуть, присутні параметри на всі випадки життя. Тут по праву можна сказати, що розробники потрудилися на славу. У кілька кліків можна без проблем «знайти» і «замінити» великі обсяги тексту, на які могло б піти величезна кількість часу, якби дані маніпуляції проводилися через веб-інтерфейс Діректа.

При всьому гучну заяву Яндекса, що Коммандер це:
«… ще один інтерфейс Яндекс Директа, більш зручний для управління масштабними рекламними кампаніями в порівнянні з веб-інтерфейсом. Директ Коммандер призначений для професіоналів в області контекстної реклами … ».

Функціонал самого Коммандера досить обмежений і став, скоріше, доповненням до веб-інтерфейсу. Простіше кажучи, він не дозволить вам вирішити всі завдання поза браузера з відритим Директом в ньому.

7

Наприклад, якщо ви оберете одного з ваших клієнтів в командер і захочете просто подивитися, який лічильник метрики встановлений, або ж просто для всіх кампаній клієнта проставити один номер лічильника, то можу вас розчарувати – нічого не вийде.
За загадкових причин розробники коммандера вирішили не позбавляти користувача задоволення вручну встановлювати номер лічильника. Якщо в акаунті близько 10 кампаній, то це досить захоплююче, але коли рахунок кампаній перевалює за цифру 100, тоді в голові користувача мимоволі виникає питання «ЧОМУ?».

Так можна сказати про роботу з мітками в командер.

А її і зовсім немає. Всі мітки, проставлені через веб-інтерфейс Діректа, як за помахом чарівної палички зникають в командер, і не варто вірити в диво, що вони повернутися, коли годинник проб’є 12.00. Вони не повернуться, адже там їх ніколи не було. Проставлення міток через Коммандер теж краще відкласти до кращих часів, а саме, коли дана функція буде реалізована в командер.

Напевно не можна назвати Директ Коммандер продуктом, який зможе повністю замінити веб-версію інтерфейсу Директа, але все-таки нашою метою було знайти інструмент, який повинен «полегшити життя» в розкручуванні сайту. Я думаю, що з цією місією Коммандер справляється на відмінно.
Можливо, в наступних версіях ми побачимо всі відсутні функції, а можливо ми їх ніколи не побачимо, тому що так було задумано на початку розробки програми.