0
Оформити заявку

3D-друк в Україні. Які перспективи сучасні технології відкривають для українського ринку?

27/08/2014
admin

Сучасний світ швидко і впевнено переступає межу, яка характеризує собою початок нової епохи у виробничому процесі. Одним з головних трендсеттерів сучасності виступає тривимірний друк, який змінює не тільки світову економіку, а й відроджує старі індустріальні центри.

Якщо всього лиш 5-7 років тому 3D-технологіями цікавилися захоплені інноваціями гіки, то на даному етапі все більше компаній різної спрямованості цікавляться можливостями 3D-друку. Сучасні реалії відкривають небачені перспективи для гравців цього ринку.

3 д

Зараз найпоширенішими сферами застосування тривимірного друку є такі галузі, як: медицина, космонавтика, харчова промисловість, архітектура, дизайн, ювелірне мистецтво і освіта.

Також підвищується попит на недорогі побутові 3D-принтери, які розробляються під масового споживача.

Як 3D-Принтинг розвивається в Україні?

За інформацією аналітиків IDC, обсяг ринку тривимірного друку збільшиться до 2017 року, за найменшими підрахунками, в 10 разів, складаючи приріст в грошовому еквіваленті – 59%, а в кількісному порядку – 30%. Вже за 40 років, впевнено заявляють експерти DHL, кожна родина, яка проживає в економічно розвиненій країні, буде використовувати 3D-друк в побуті для власних потреб. Наприклад, надрукувати за допомогою 3D-принтера посуд, меблі, різні аксесуари, не складе для звичайного обивателя особливих зусиль.

0xхх1_3

З початку 20-х років в Україні активно формувалося суспільство вчених-ентузіастів, впевнених в тому, що майбутнє країни стоїть за інноваційними технологіями, і всіляко розвивають цю теорію.

Тому на українському ринку вже формується попит на цю інноваційну технологію. Поки в умовах нестабільної політичної та економічної ситуації, складно говорити про технологічні прориви. Проте, процес «3D-адаптації» запущений, і ті компанії, які почали використовувати тривимірний друк в своєму виробництві (ювелірні фабрики, меблеві компанії, дизайнерські салони), пожинатимуть перші «плоди» за якихось пару-трійку років. Зараз головне – бути першим у своїй справі і зловити хвилю.

3232323111

3D-обладнання вже є в українських інтернет-магазинах (3D Factory, Fabbers, Picaso, Imatek, 3dprinting, 3dprinto і ін.), а спеціалізовані сервіси пропонують різні послуги з 3D-друці, скануванні, продажі витратних матеріалів та ін. Звичайно, існують і труднощі. Наприклад, більшості 3D-принтерів бракує офіційних дилерів.

0xхх3

Незважаючи на те, що український ринок значно поступається міжнародному, з такими темпами розвитку він вже за кілька років дозволить любителям і умільцям використовувати 3D-друк для створення різних предметів, які будуть дешевше за виробничі аналоги.

Іноземні компанії, що працюють в сфері 3D-друку, акцентують увагу на тому, що український ринок недостатньо розвинений через відсутність інформації, а також – брак спеціалізованих кадрів. Еволюція ринку 3D-друку в Україні, звичайно, буде відрізнятися від того шляху, яким пішли ринки Америки, Європи та Азії.

А, напевно, найбільше завдання стоїть перед українською системою освіти, зобов’язаною включити в себе зміни, що стосуються вивчення і застосування на практиці сучасних технологій. Правильний підхід – залучати студентів профільних навчальних закладів до вивчення та розвитку передових технологій тривимірного друку в Україні. Можливо, саме тоді на Kickstarter можна буде побачити не тільки проекти студентів з MIT, але і з таких ВУЗів, як ХНУРЕ, КПІ, КНУТД або їм. О. Богомольця.

При всьому вищесказаному, дуже важливим залишається той факт, що всім світом проходять заходи різного формату (виставки, конференції, шоу та ін.), націлені на демонстрацію можливостей 3D-технологій і інформування про цю інновацію всіх бажаючих. Одними з найбільш відвідуваних івентів такого формату є виставки в Нью-Йорку, Парижі, Лондоні і, з недавніх пір, в Москві.

В цьому році і в Україні з’явиться інноваційний майданчик, що наочно демонструє перспективи розвитку українського ринку передових технологій 3D-друку і сканування – виставка-конференція 3D Print Conference Kiev, яка відбудеться 5 вересня на території конференц-холу НСК «Олімпійський».

800х400

Дуже хочеться вірити в те, що Україна впевнено встане на шлях інноваційного розвитку, і ми з вами будемо свідками справжнього буму 3D!

Матеріал був люб’язно наданий Ксенією Сухар, Project Manager 3D Print Conference